Kai karaliai gyveno

Vilniaus Salininkų gimnazijos bibliotekininkė Leokadija Ostrovska tęsia lietuvių kalbos mokytojos Ugnės Trepėnaitytės-Byrės ir priešmokyklinio ugdymo grupių mokytojų Danutės Ulickienės bei Kristinos Kežun inicijuotą bendrą pažintinę veiklą gimnazijos bibliotekoje. Šį ankstų gruodžio ketvirtosios dienos rytmetį į biblioteką atskubėjo mokytojos Danutės Ulickienės ir  padėjėjos Kristinos Nikitinos lydimi priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai. Jų nekantraudami laukė ... patys tikriausi riteriai ir kilmingos damos – 7 A klasės mokiniai parengė improvizuotą vaidinimą „Kai karaliai gyveno“ ( pagal J. Grušo istorinę dramą „Herkus Mantas“ ir A. Mickevičiaus poemą „Gražina“). Mažieji  lankytojai susikaupę klausėsi žodžių apie laisvę, drąsą ginti savo gimtąjį kraštą ir šeimos garbę. Septintokai pademonstravo savo sukurtas ir iliustruotas korteles, pamokė priešmokyklinukus skaityti ranka rašytą tekstą. Su šia užduotimi jaunieji bibliotekos lankytojai puikiai susitvarkė, nors, pasak mokytojos, atėjo išmokę tik spausdintines raides.

Kad šv. Kalėdų laukimas yra kupinas mažų stebuklų, įrodė priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, pasekę mokytojos sukurtą pasaką apie tai, kaip žvėreliai dalijosi obuolį. Visi mažieji artistai atmintinai mokėjo savo žodžius, įsijautė į vaidmenis. Septintųjų klasių mokiniai jų klausė sulaikę kvapą, net bijodami garsiai ploti, kad neišsklaidytų jaukios atmosferos, kurią geriausiai atspindi vieno iš vaikų pasakyti žodžiai – Baltas baltas mano takas per laukus. Žvaigždės mirga, žvaigždės sako: bus jauku.  Jeigu geros draugo rankos šildys mus,  gėrio sėklą nešim į namus.

Buvo sukurta tikra kalėdinė dvasia, kupina džiaugsmo šypsenų bei nepakartojamų akimirkų. Ši bendra veikla visiems dalyviams suteikė daug laimės ir leido pajusti artėjančių šv. Kalėdų džiaugsmą.

Bibliotekininkė Leokadija Ostrovska ir lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Ugnė Trepėnaitytė-Byrė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas