Žaislų muziejus: pirmokų iššūkis dirbtiniam intelektui

Ar žinote, koks buvo pirmasis žaislas pasaulyje? Niekam ne paslaptis – bet koks daiktas vaiko rankose gali tapti žaisliuku. Akmens amžiaus vaikai, regis, tą suprato pirmieji, nes geriausias jų lavinamasis žaislas buvo… pagaliukas! Jis skatino pirštų miklumą, pastabumą ir, žinoma, kūrybiškumą.

O gal esate girdėję, su kokiais žaislais žaidė kunigaikščio Rudabarzdžio vaikai? Tikriausiai nustebtumėte sužinoję, kad vienas įdomiausių jų žaidimų buvo sukurtas iš gyvūnų kaulų! O ką jau kalbėti apie pramonės revoliucijos laikų žaislus, kurie dar visai neseniai džiugino vaikus visame pasaulyje.

Mūsų pirmokai nusprendė ne tik išgirsti šias istorijas, bet ir patys lankydamiesi Vilniaus žaislų muziejuje išbandyti senovinius žaislus. Tačiau ši edukacija turėjo ir ypatingą prieskonį – joje vietą rado dirbtinis intelektas!

Mokytojos, pasitelkusios dirbtinį intelektą, sugeneravo senovinių žaislų atvaizdus ir pakvietė vaikus į detektyvinį tyrimą: ar šie atvaizdai tikrai atitinka realybę? Pirmokai lygino muziejuje rastus žaislus su dirbtinio intelekto sukurtomis versijomis, ieškojo skirtumų ir panašumų, balsavo, kurie vaizdiniai yra tiksliausi, ir net braižė diagramas!

Vaikai pastebėjo ir tai,  kad buvo tokių dirbtinio intelekto sukurtų žaislų paveikslėlių, kurie išties atitiko realybę. Tai privertė juos susimąstyti: kaip dirbtinis intelektas sugeba tiksliai atkurti istorinius žaislus ir kodėl kai kurių atvaizdų jam nepavyko sugeneruoti teisingai?

O pabaigoje vaikai nusprendė išbandyti dirbtinio intelekto vaizduotę – paprašė jo sukurti akmens amžiaus mašinytę! Ką gi, DI mielai pateikė savo viziją, o dabar klausimas jums: kaip manote, ar akmens amžiaus vaikų žaislas galėjo atrodyti būtent taip? Dalinamės gautu paveikslėliu ir laukiame Jūsų nuomonės! Nepamirškite mąstyti kritiškai!

 

Pirmokėlių mokytojos Ingrida ir Jūratė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas